Widły do widlaka – czym kierować się przy ich wyborze?
8 sty 2021

Widły do widlaka – czym kierować się przy ich wyborze?

Post by Redaktor

Wózki widłowe są niezbędnym wyposażeniem każdego magazynu, ponieważ znacznie pomagają one w transporcie różnorodnych towarów. Oczywiście takie urządzenia muszą składać się z kilku ważnych elementów, dzięki któremu będą w stanie poruszać się po magazynach i umiejętnie wykorzystywać swoje właściwości. Operują nimi specjalnie przeszkolone osoby, lecz nie dałoby się tego robić, gdyby wózki nie posiadały wideł. Bez nich są one praktycznie do niczego nieprzydatne.

Widły do widlaka

Widły do widlaka

Kilka rodzajów do wyboru

Widły do widlaka dzielą się na kilka rodzajów, dlatego też wybierając je trzeba się przyjrzeć bliżej każdej propozycji, aby dokonać rzetelnego wyboru. Wśród dostępnych dla klientów rodzajów są takie widły jak:

  • standardowe,
  • powlekane,
  • wysuwane,
  • z zaczepami,
  • przykręcane,
  • składane,
  • antystatyczne.

Jest tego jeszcze więcej, ale te są najchętniej wybierane przez inwestorów, którzy na co dzień mają wiele wspólnego z branżą produkcyjną lub też przemysłową. Widły do widlaka muszą cechować się dużym udźwigiem, odpowiednią szerokością i długością, ale również niezwykłą stabilnością. Wtedy poradzą sobie z przewożeniem każdego towaru, nawet takiego o nietypowych kształtach lub też nieco cięższego. Kluczem sukcesu jest też posadzenie w wózku widłowym doświadczonego operatora, który świetnie radzi sobie w kabinie i wie jakie zadania ma wykonać.

Odpowiedni stan techniczny

Widły do widlaka muszą posiadać też odpowiedni stan techniczny. Jeśli producenci o to nie zadbają, raczej nie powinno się inwestować w sprzęt, który po pewnym czasie może się uszkodzić i nadawać jedynie do wymiany. Warto co jakiś czas sprawdzać oczywiście jego stan techniczny, ale przed zakupem zwrócenie uwagi na taki szczegół jest obowiązkiem kupującego. Widły muszą skutecznie podtrzymywać ładunek na odpowiedniej dla klienta wysokości oraz unosić go bezproblemowo, gdy operator będzie chciał wykonać taką czynność. Zauważenie jakichkolwiek nieprawidłowości powinno być zgłoszone natychmiastowo do przełożonego, dzięki czemu dokonana zostanie kontrola stanu wideł w widlaku.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment