Stłuczka na parkingu co robić
13 sty 2019

Stłuczka na parkingu co robić

Post by Redaktor

Prowadzenie samochodu jest umiejętnością, którą posiada większość ludzi w Polsce. Samochodami jeździmy bardzo często. Mimo tego, że uważamy się za dobrych kierowców, czasem może się zdarzyć jakiś wypadek czy też stłuczka. Zdarzenie tego typu może się również przytrafić nie tylko na drodze ale także na parkingu.

Stłuczka na parkingu

Parking jest miejscem, w którym najczęściej znajduje się mnóstwo samochodów. Parkingi przy dużych centrach handlowych są naprawdę ogromne. Często jest tam niewiele miejsca do parkowania, jak i do poruszania się. W takim miejscu zdarzyć się może stłuczka zarówno z naszej winy, jak też z winy kogoś innego. Każdy może stać się zarówno ofiarą, jak też winnym szkody parkingowej. Poniżej podpowiemy, jak zachować się w tego typu sytuacji.

Wyróżnić możemy kilka sytuacji związanych ze szkodami parkingowymi:

  • ty jesteś winnym stłuczki
  • jesteś ofiarą stłuczki, sprawca jest znany
  • jesteś ofiarą stłuczki, a sprawca uciekł

Incydent na parkingu może się zdarzyć w przypadku zakupów w supermarkecie. Czasami jednak może się zdarzyć także na przykład na parkingu przy lotnisku http://parkingwbalicach.pl/ i o stłuczce dowiemy się po naszym powrocie z podróży. Jednak każdą sytuację można rozwiązać w sposób pomyślny.

Jesteś winny stłuczki na parkingu

W pierwszym przypadku, jeżeli jesteś winny szkody parkingowej, powinieneś oczywiście przyznać się do tego błędu i zostawić informację właścicielowi uszkodzonego samochodu, jeżeli nie ma go w pobliżu. Możesz na przykład zostawić kartę za wycieraczką lub na niego zaczekać. Nie warto uciekać z miejsca zdarzenia, gdyż parkingi często są monitorowane i wykrycie ciebie może się udać.

Jesteś ofiarą stłuczki parkingowej, a sprawca jest znany

Jeżeli doszło do zdarzenia na parkingu, którego ofiarą padł twój samochód, a sprawca czeka na parkingu, jest to dobry znak. Oznacza to, że chce on się przyznać do winy. Warto wtedy spróbować ustalić kwotę odszkodowania na miejscu zdarzenia. Jednak jeżeli nie potrafisz wycenić szkody, dobrze będzie spisać wspólne oświadczenie, które zawierać powinno: miejsce, godzinę i datę zdarzenia, opis zdarzenia, dane personalne uczestników incydentu, informacje o samochodach, informacje o ubezpieczeniu obu stron.

Jesteś ofiarą zdarzenia na parkingu, jednak sprawca nie jest znany

Jeżeli wróciłeś do swojego samochodu i zauważyłeś jakieś uszkodzenie, natomiast w pobliżu nie ma żadnego sprawcy ani świadka, znaczy to, że sprawca nie chce przyznać się do błędu. Warto sprawdzić, czy sprawca nie zostawił jakiejś informacji kontaktowych do siebie lub czy nie czeka w pobliżu. W takiej sytuacji nie ma sensu panikować, tylko wystarczy wezwać policję. Policja spisze odpowiednie zeznania, obejrzy szkody. Musisz także skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem.

Stłuczka na parkingu zawsze może się zdarzyć. Pamiętajmy, że zawsze warto jak najbardziej pokojowy rozwiązać powstały problem. Dzięki temu oszczędzimy sobie niepotrzebnych nerwów.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment