Powłoka hydrofobowa elewacji
16 sty 2024

Powłoka hydrofobowa elewacji

Post by Redaktor

Powłoka hydrofobowa elewacji

Elewacje budynków nieustannie są narażone na różne czynniki, a co za tym idzie – na zniszczenie. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej stosuje się powłoki, które chronią powierzchnię elewacji zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak i działalnością człowieka. Bardzo dobrym rodzajem zabezpieczenia jest powłoka hydrofobowa. Przed czym chroni? Jakie są jej rodzaje?

Zabezpieczanie ścian i elewacji powłoką hydrofobową

Powłoka hydrofobowa występuje w postaci przeźroczystego preparatu. Jest to duży plus, ponieważ ściany z cegły czy pustaków lub gipsu, piaskowca zachowują swoją barwę i strukturę. Dla wielu właścicieli ważne jest, żeby wyeksponować surową strukturę oraz kolor elewacji. Ponad to ściana, która została wcześniej pomalowana na dany kolor pozostanie taka sama jak przed nałożeniem powłoki. Impregnowanie elewacji środkiem hydrofobowym odbywa się najczęściej za pomocą nanoszenia preparatu wałkiem malarskim albo poprzez rozpylanie go na powierzchni specjalnym spryskiwaczem. To drugie rozwiązanie jest znacznie szybsze, ponieważ pozwala na pokrycie większej powierzchni w krótszym czasie. Jednak wybierając spryskiwacz, trzeba pamiętać, żeby nie impregnować elewacji w wietrzny dzień, ponieważ część produktu może nie osiąść na ścianie.

Korzyści z zastosowania powłoki hydrofobowej

Powłoka hydrofobowa zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią, a co za tym idzie – rozwojem grzybów oraz pleśni. Oprócz tego chroni przed innymi czynnikami zależnymi od pogody. Powłoka hydrofobowa pomaga w zabezpieczeniu elewacji także przed zabrudzoną wodą, która ścieka z dachu czy wyższych partii budynku. Zastosowanie impregnacji elewacji powłoką hydrofobową pomoże również w tych przypadkach kiedy budynek znajduje się blisko ruchliwej ulicy, ponieważ chroni przed zabrudzeniem wodą z kałuży. Istnieją też specjalne wersje powłok hydrofobowych, które pozwalają nie martwić się, że mocz zwierząt zniszczy elewację a także rodzaj powłoki uodparniającej na grafitti .

 

Tags:

0 Comments

Leave a Comment