Pieniądze w służbie firmy cz.2
29 lis 2018

Pieniądze w służbie firmy cz.2

Post by Redaktor

Nadwyżki finansowe można również pomnażać, kupując skarbowe papiery dłużne, takie jak obligacje czy bony pieniężne, a także związane z nieco większym ryzykiem akcje. Z obserwacji Katarzyny Stańczuk wynika, że coraz większą popularnością cieszą się także lokaty dwuwalutowe.

– Polegają one na lokowaniu pewnej kwoty w złotówkach, która po osiągnięciu określonego kursu do danej obcej waluty zostaje na nią przewalutowana. To korzystna oferta dla importerów i eksporterów, którzy rozliczają się w dewizach. Nawet jeśli rynek nie pozwoli im zarobić na zmianach kursów, to zyskują środki w obcej walucie, które i tak wcześniej czy później wykorzystają – wyjaśnia przedstawiciel Alior Banku.

Dla klientów chcących zainwestować w dłuższej perspektywie czasowej, a jednocześnie oczekujących zdecydowanie wyższych rentowności niż na tradycyjnym depozycie, banki przygotowują m.in. Bankowe Certyfikaty Depozytowe.

– W Alior Banku są one dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta. Oprocentowanie może być powiązane z dowolnym indeksem, surowcem bądź parą walutową, a co najistotniejsze – istnieje możliwość całkowitej ochrony kapitału – dodaje Stańczuk.

Pieniądz musi pracować

O korzyściach płynących z inwestowania nadwyżek finansowych przekonują również trenerzy biznesu. Specjaliści z firmy szkoleniowej Biznes Instytut sugerują, by dwa razy przemyśleć zasadność każdego zakupu. Ich zdaniem poprzez konsumpcję nabywamy pasywa, które co prawda zaspokajają nasze zachcianki, ale równocześnie generują dodatkowe koszty.

– Wydawać by się mogło, że zakup nowego samochodu jest właściwą inwestycją. W końcu to nowe auto, na gwarancji, nie będzie się psuło, jak nasz dotychczasowy pojazd. Jednym słowem oszczędzamy. Nie zastanawiamy się natomiast nad tym, że generuje on również koszty: musimy go serwisować, aby utrzymać gwarancję, ubezpieczyć, a czasami nawet spłacać kredyt zaciągnięty na jego zakup. A może lepiej zastanowić się, czy naszym starym samochodem nie da się przejeździć jeszcze jednego roku? – pyta Jacek Kusiak z Biznes Instytut.

Spis treści:

http://www.tallent.pl/pieniadze-w-sluzbie-firmy-cz-1/
http://www.tallent.pl/pieniadze-w-sluzbie-firmy-cz-2/
http://www.tallent.pl/pieniadze-w-sluzbie-firmy-cz-3/

0 Comments

Leave a Comment