Pieniądze w służbie firmy cz.1
29 lis 2018

Pieniądze w służbie firmy cz.1

Post by Redaktor

Mając na uwadze wszelkie zacne obiegowe przekonania, że własny biznes to wspaniały sposób na realizację pasji i rozwój osobisty, postawmy sprawę jasno. Profit na swoim nie jest gwarantowany, a na pierwszą sprzedażową fakturę trzeba naprawdę ciężko zapracować. Niektórzy harują w takim znoju, że w ferworze kolejnych inwestowanych pieniędzy i zarwanych nocy zapominają, że na starcie do działania motywowała ich wizja sowitych zarobków. Nic więc dziwnego, że kiedy na ich konto wreszcie zaczynają trafiać pokaźne przelewy, tracą głowy i zastanawiają się, co właściwie zrobić z zyskami. A sposobów ich zagospodarowania jest cale mnóstwo.

Zimny prysznic na początek

Michał Brzemiński, analityk, doradca we franczyzie PROFIT system, proponuje ostudzić emocje, jakie pojawią się po osiągnięciu pierwszych zysków. Według niego pieniądze najlepiej odłożyć na czarną godzinę. – Pierwszym zyskiem rocznym trzeba się cieszyć, ale gotówkę lepiej zatrzymać w firmie. Po uzyskaniu dodatniego wyniku sugerowałbym utworzyć rezerwę na możliwe turbulencje w przyszłości. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie konta z dzienną kapitalizacją odsetek, które umożliwi przedsiębiorcy dowolne dysponowanie pieniędzmi -mówi Michał Brzemiński.

Dostępne dziś za pośrednictwem banków produkty finansowe oferują przedsiębiorcom cały szereg sposobów zarządzania płynnością w firmie. Do najpopularniejszych należą lokaty o różnym terminie zapadalności -od najkrótszych, tzw. overnightów, na które pieniądze trafiają na kilkanaście godzin, do tych kilkumiesięcznych czy nawet kilkuletnich.

– Przedsiębiorcy chętnie wybierają lokaty ze względu na zyskiwaną dzięki nim ochronę kapitału. Lokaty do wysokości 100 tys. euro (a konkretnie ich równowartość w złotych) są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Dlatego firmy często dzielą przekraczające tę kwotę nadwyżki i umieszczają je w różnych bankach – tłumaczy Katarzyna Stańczuk, dyrektor departamentu sprzedaży produktów skarbowych w Alior Banku. – Do dyspozycji klientów pozostają usługi dealerów, czyli osób zawierających transakcje na rynku lokat międzybankowych. Za ich pośrednictwem można uzyskać dostęp do najlepszych w danym momencie ofert inwestycyjnych.

Spis treści:

http://www.tallent.pl/pieniadze-w-sluzbie-firmy-cz-1/
http://www.tallent.pl/pieniadze-w-sluzbie-firmy-cz-2/
http://www.tallent.pl/pieniadze-w-sluzbie-firmy-cz-3/

2 Comments

Leave a Comment