Nauka jazdy – w jakiej szkole się jej podjąć?
11 mar 2020

Nauka jazdy – w jakiej szkole się jej podjąć?

Post by Redaktor

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej szkoły?

Przy wyborze odpowiedniego ośrodka szkoleniowego, który nas przygotuje do egzaminu państwowego na prawo jazdy, wziąć warto pod lupę kilka bardzo ważnych rzeczy. A na co konkretnie należy zwrócić uwagę? Jedni z nas wybierają szkołę nauki z uwagi na samych instruktorów, a inni z uwagi na wieloletnie doświadczenia. Jednak każdy z kierowców kiedyś stał przez dylematem, która ze szkół będzie tą właściwą? Warto dowiedzieć się na co konkretnie zwrócić uwagę?

Na pewno bardzo ważna jest sama ilość godzin w praktycznej części kursu. Dobra szkoła oferuje przynajmniej trzydzieści godzin. Każda godzina dodatkowa na placu manewrowym lub też na mieście powinna nas lepiej przygotować do państwowego egzaminu.

Dla wielu kursantów bardzo ważny jest egzamin wewnętrzny. Wiemy doskonale, że jest to tylko egzamin w szkole. Warto jednak taką wybrać, w której sam egzamin nie polega tylko na zgłoszeniu swojej obecności. Im on będzie trudniejszym, tym powinien łatwiej nam pójść egzamin docelowy.

Jazdy doszkalające oraz wysoka zdawalność

Propozycję samych doszkalających jazd czasem taktujemy niczym wyłudzenie pieniędzy. Jeśli pomimo spędzenia trzydziestu godzin za kierownicą nie czujemy się zbyt pewnie, to warto jak najbardziej zainwestować w lekcje dodatkowe. Często kursanci sobie dokupują jedną czy też dwie godziny już przed samym egzaminem. Chodzi o to, aby sobie przypomnieć wszystkie techniki jazdy jak i także egzaminacyjną trasę.

Dla dobrej szkoły jazdy nie ma lepszego wyznacznika, a niżeli wysoka zdawalność państwowego egzaminu przez kursantów. Takie statystyki mogą dać naprawdę najlepszy obraz poziomy wyszkolenia w danej szkole instruktorów. Przykładem świetnej szkoły jest chociażby ta http://mach.waw.pl/.

Instruktorzy

Dla co po niektórych kierowców ważny jest wiek instruktora. Jednak nie jest to jakiś ważny wyznacznik. Liczy się bowiem sama umiejętność przekazania kursantowi swojej wiedzy. Wiek instruktora nie ma tutaj większego znaczenie.

 

0 Comments

Leave a Comment