Jakie są objawy uzależnienia od dopalaczy?
15 kw. 2021

Jakie są objawy uzależnienia od dopalaczy?

Post by Redaktor

Wielu rodziców nie wie jak rozpoznawać, czy pociechy mają kłopoty w tym względzie. Co jest charakterystyczne dla uzależnienia od dopalaczy? Jakie kwestie powinny szczególnie zaniepokoić dorosłych?

Zmiany w wyglądzie zewnętrznym i zachowaniu

Uważny rodzic jest w stanie szybko zaobserwować, że dzieje się coś niedobrego. Między innymi na podstawie zmian w wyglądzie. Nieprzypadkowo mówi się, że oczy to zwierciadło duszy. Jeśli pociecha ma bardzo mocno rozszerzone albo maksymalnie zwężone źrenice, to jest to niepokojący sygnał. Warto zwracać uwagę także na twarz dziecka. Dopalacze dają chwilowy dopływ energii. Potem jednak pociecha czuje się dużo bardziej zmęczona niż zwykle. Warto zatem zaobserwować, jak wygląda twarz pociechy w porównaniu do poprzedniego okresu. Nie da się ukryć, że osoby mające kłopoty z dopalaczami zaczynają zachowywać się zdecydowanie inaczej… Raz pociechy są bardzo radosne, wręcz rozpiera ich energia. Innym razem są bardzo apatyczne i nie mają na nic ochoty. Rodzice powinni skoncentrować się także na tym, czy dziecko ma apetyt. Wszak pociechy uzależnione od dopalaczy borykają się z różnymi zaburzeniami dotyczącymi żywienia.

Jak najszybciej powinien być wybrać profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień

Zauważyłeś takie właśnie objawy u swojego dziecka? Być może wynika to z czegoś innego. Niemniej jednak lepiej chuchać na zimne. Jeśli Twoja wstępna diagnoza się potwierdzi, to warto rozpocząć leczenie uzależnień. W tym celu dobrze jest postawić na profesjonalistów prowadzących terapię. W skrajnych przypadkach najlepiej sprawdzają się zaś zamknięte ośrodki.

0 Comments

Leave a Comment