Jak walczyć z pluskwami?
26 lis 2018

Jak walczyć z pluskwami?

Post by Redaktor

Wstając z rana możesz czasem zauważyć ugryzienia na swoim ciele i drobne plamki krwi. Ten moment powinien być dla Ciebie alarmujący, ponieważ prawdopodobnie padłeś ofiarą pluskwy. Jak jednak skutecznie walczyć z pluskwami?

Niełatwy przeciwnik

Pluskwy przez swoje rozmiary są nie tylko ciężkie do zauważenia, ale i ciężkie do wytępienia. Mogą schować się niemal w każdy zakamarek Twojego mieszkania. Jak w takim razie skutecznie pozbyć się problemu? Przede wszystkim należy spróbować znaleźć ich siedlisko – pluskwy domowe najczęściej znaleźć można w materacach, warto jednak sprawdzić też szafki nocne, które znajdują się przy łóżku. Ważne, aby przebadać całą okolicę dokładnie – może się bowiem zdarzyć, że ich siedlisko będzie małe, ale za to głębokie. Rozważ w tej sytuacji skorzystanie z pomocy eksperta. Pluskwa we Wrocławiu jest powszechnym tematem i najważniejsze to skorzystać z firmy, która posiada w danym zakresie największe doświadczenie.

Pluskwa

Pluskwa

Jak pozbyć się pluskwy?

Najprostsze rozwiązanie to po zlokalizowaniu siedliska dokładnie odkurzyć cały materac i jego okolice. Warto tutaj nie ograniczać się tylko i wyłącznie do okolic łóżka, ale również przy okazji dokładnie odkurzyć wszystkie kąty i zakamarki w pokoju. Następnie musimy wyprać wszystkie pościele i ubrania, jakie znajdowały się w pomieszczeniu, warto również pomyśleć o zakupie nowego materaca i wyrzuceniu starego. Jeśli jednak okaże się, że ilość pluskwy jest zbyt duża, niezbędne będzie użycie specjalistycznej chemii. W tym wypadku niezbędne jest zwrócenie się do specjalisty, który dobierze detergenty i metodę dezynsekcji do danego pomieszczenia – środki te bowiem są groźnymi chemikaliami i nieodpowiednio zaaplikowane nie tylko mogą uszkodzić meble, ale i również zagrażać zdrowiu mieszkańców. Pamiętaj, że mieszkając w bloku masz obowiązek poinformować administrację o pojawieniu się pluskwy.

Jak wybrać firmę do dezynsekcji?

Podstawą przy wyborze powinno być doświadczenie – dezynsekcją pluskwy we Wrocławiu zajmuje się wiele firm, warto jednak znaleźć tą, która jest na rynku już od dłuższego czasu i posiada doświadczonych pracowników. Dzięki temu unikniemy w przyszłości powrotu pasożytów i będziemy mogli spać spokojnie.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment